TV NL EN

‘Onder hoogspanning’: een nieuwe serie over de energietransitie

Mede mogelijk gemaakt door Vandebron

Wij zijn verheugd ons partnership met Vandebron aan te kondigen! Samen lanceren we een nieuwe programmareeks: Onder hoogspanning. In deze serie onderzoeken we de komende jaren de drijvende en botsende krachten achter de energietransitie. Deze complexe transitie vraagt om fundamentele beslissingen met grote politieke en economische gevolgen.

In Onder hoogspanning brengen we de verschillende spelers – overheden, bedrijven en consumenten – bij elkaar om inzicht te krijgen in de uiteenlopende belangen en uitdagingen van deze transitie.  De aftrap vindt plaats op 22 april. Onder leiding van programmamaker Katarina Schul en met aan tafel o.a. Diederik Samson, nemen we de ‘clean industrial deal’ onder de loep.

di 22 apr / 20:30
Klimaat en duurzaamheid Internationale politiek

Onder hoogspanning: een groene industriële revolutie

Met o.a. Diederik Samsom

Om Europa competitiever te maken, heeft Brussel een nieuwe industriepolitiek aangekondigd. Een pakket van 400 miljard euro moet de Europese industrie autonomer maken. Maar hoe ziet dat eruit?

Meer Info Tickets

De energietransitie is een urgente en complexe uitdaging, maar brengt tegelijkertijd volop kansen en mogelijkheden met zich mee. Met deze reeks kunnen we voorbij de headlines en politieke spelletjes kijken. Hoe versterken we ons energienetwerk? Wat is de werkelijke toekomst van kernenergie? Hoe kunnen we als Europa energie-autonoom worden? Dit zijn cruciale vragen die onze onafhankelijke redactie diepgaand onderzoekt. Dankzij de steun van Vandebron kan De Balie deze essentiële reeks realiseren.

Yoeri Albrecht, algemeen en artistiek directeur De Balie

De energietransitie is in volle gang en ook niet meer te stoppen. Maar hoe snel het gaat en hoe de rekening verdeeld wordt, dat vraagt om scherpe keuzes en échte actie. Wordt het een TGV of het lokale boemeltje? In Onder hoogspanning worden de gesprekken gevoerd die ertoe doen: waar zitten de knelpunten, wie neemt de leiding, en hoe zorgen we dat we niet vastlopen? Vandebron is trots om hier samen met De Balie aan bij te kunnen dragen.

Jasper van den Driest, ceo Vandebron