TV NL EN

Cinédialoog: Invisible Beauty

Met een inleiding door Janice Deul

Programmamaker
Rokhaya Seck
Rokhaya Seck

In Invisible Beauty blikt mode-revolutionair Bethann Hardison terug op haar carrière als baanbrekend zwart model, modelllenagent en activist.

Lang voordat Naomi Campbell de catwalk opliep, was er Bethann Hardison. Als fotomodel vocht zij voor meer diversiteit in de modewereld. Ze schakelde al snel over op een loopbaan achter de schermen, waar ze aan de slag ging als redacteur van de Italiaanse Vogue, als producent van tv-programma’s en als oprichter van haar eigen modellenbureau – als eerste zwarte vrouw.

Bethann Hardison co-regisseerde deze documentaire samen met Frédéric Tcheng, die eerder naam maakte met films over modeontwerpers, zoals Dior and I (2014). Samen geven ze een overzicht van Hardisons carrière en nalatenschap.

De film zal worden ingeleid door journalist, columnist en modekenner Janice Deul.

Meer over Janice Deul

Janice Deul (1962) is een Afro-Nederlandse fashion-/cultuuractivist met meer dan twintig jaar ervaring in de bladenwereld. Ze maakt zich sterk voor een inclusief en veilig klimaat in mode, media, kunst en cultuur. Dat doet ze o.m. via haar inspiratieplatform Diversity Rules, lezingen, opiniestukken en het cureren van tentoonstellingen.

Sprekers

Janice DeulJournalist, columnist
ma 7 apr / 20:00
Gendergelijkheid

Good Mom/Bad Mom

With Katy Hessel

In art, a one-sided image of ’the mother’ as a self-sacrificing and nurturing figure prevails. Does a new visual language contribute to emancipation?

Meer Info Tickets
Good mom/ bad mom Cahn_Mutterfreude_2021
ma 21 apr / 20:00
Klimaat en duurzaamheid Kunst en Literatuur

NU AL – een eindejaarsconference in het voorjaar

Huh? Een eindejaarsconference in het voorjaar? Jazeker! Rond 1 april – nee, dit is nog geen grap – heeft Nederland zijn natuurlijke hulpbronnen voor heel 2025 al verbruikt. We halen 31 december dus bij lange na niet…!

Meer Info Tickets
vr 30 mei / 20:00
Kunst en Literatuur

De Balie Boekenclub: eerste liefdes

In De Balie Boekenclub nodigen we elke editie twee schrijvers uit om een maatschappelijk thema vanuit een literair perspectief te onderzoeken. Deze keer staat het programma in het teken van eerste liefdes. Met Valentijn Hoogenkamp en Sophie Visser.

Meer Info Tickets