
Florian Myjer smeedt literaire klassiekers om tot hyperpersoonlijk én maatschappijkritisch theater. In zijn regiedebuut Pride and Prejudice laat Florian Myjer via Jane Austens bekendste werk zien hoe allesomvattend genderverwachtingen en patronen zijn.
Programmamaker Veronica Baas gaat met Florian Myjer in gesprek over zijn maakproces, inspiratiebronnen en hoe je uit je kwetsbaarheden kunt putten. Een gesprek over jezelf zijn, rollen aannemen en over waar homo- en vrouwenhaat elkaar raken.
Over Florian Myjer
Florian Myjer (1992) is theatermaker en acteur. Hij studeerde af aan de Toneelacademie Maastricht en werd daarna vaste maker bij Frascati Producties en later de Warme Winkel, waar hij onderdeel was van de artistieke leiding. Hij maakte onder meer de goed ontvangen voorstellingen Lady Chatterley’s Lover (2021) en Brideshead Revisited (2023). Voor zijn rol in de film Sweet Dreams (2023) werd hij bekroond met een Gouden Kalf voor Beste Bijrol. Sinds 2024 is Florian onderdeel van het artistieke team van Theater Oostpool.
Tien jaar na het Nederlandse bombardement op Hawija onderzoeken we met onder anderen advocaat Liesbeth Zegveld hoe gerechtigheid eruit zou moeten zien. Tien jaar geleden bombardeerde een Nederlands gevechtsvliegtuig een wapendepot van IS in de stad Hawija, Noord-Irak. De explosie kostte het leven aan meer dan 85 burgers, honderd mensen raakten ernstig gewond en de
Met o.a. Ed Nijpels, Nienke Meijer en Hans Grünfeld