
Via het verhaal van een jonge vrouw die steun zoekt bij een fictieve versie van Emma Watson, verkent Caro Derkx thema’s als volwassenwording, het zoeken naar je plek in de wereld en het verlangen naar echte verbinding. Mijn onwaarschijnlijke vriendschap met Emma Watson, is Derkx’ debuutroman. Rosalie Dielesen gaat met haar in gesprek.
Hoe representeer je een generatie? Hoe vang je ervaringen van vervreemding en verbondenheid in taal? En welke invloed heeft het theater op het schrijven van Derkx?
Caro Derkx (1995) is actrice en theatermaker. Ze was te zien in Rundfunk en Nieuwe Buren en speelde in 2025 de hoofdrol in de horrorfilm Vleesdag. Ze maakte de voorstellingen Me, Myself and Sir Roger Scruton en Emma Watson – The Play, en met Wilfried de Jong schreef en speelde ze Haar in de Wind. Ze is co-host van de feministische podcast Wolf.
Over Plein Publiek
Plein Publiek is een reeks verdiepende interviews met toonaangevende makers, geselecteerd door onze eigen programmamakers. Verwacht intieme gesprekken met uitzonderlijke stemmen die je aan het denken zetten.
Start je weekend met een drankje, een goed gesprek en nieuwe inzichten, in de gezellige setting van onze Pleinzaal aan het bruisende Leidseplein.