TV NL EN

Plein Publiek: Jolande Withuis

programmamaker
Elke vrijdag interviewen programmamakers van De Balie inspirerende makers – van cabaretiers tot schrijvers. Begin je weekend onder het genot van een borrel in de Pleinzaal, met uitzicht over het Leidseplein. Luister mee, in intieme sfeer, naar een goed gesprek over het makerschap en de kunst. Met deze week sociologe, feministe en schrijver Jolande Withuis.

Programmamaker Sophie Rutenfrans praat met Jolande Withuis over haar werk; met name over haar onlangs verschenen boek Vrouw en vrijheid, een betoog voor een kritischer feminisme. Jolande Withuis maakt zich zorgen over de huidige staat van het feminisme. Tegenwoordig worden bijna alle ontwikkelingen onder feminisme geschaard. Zo veel, dat ze zich afvraagt of de betekenis daarmee niet vervaagt. Sophie vraagt zich als millennial af hoe het feminisme van nu zich verhoudt tot het feminisme ‘van vroeger’, en hoe haar generatie daar tegenover staat.

Lees een recensie van Vrouw en Vrijheid in de Volkskrant.

Over Jolande Withuis

Jolande Withuis (1949) was tot 2014 als onderzoekster verbonden aan het NIOD. Ze schrijft voor NRC Handelsblad, Trouw en de Volkskrant. Ze schreef meerdere bekroonde boeken, waaronder Weest manlijk, zijt sterk, een biografie over verzetsman Pim Boellaard, en de bestseller Juliana. Vorstin in een mannenwereld. In 2018 verscheen haar autobiografische zoektocht Raadselvader. Dit jaar verscheen Vrouw en vrijheid, een betoog voor een kritischer feminisme, dat is gebaseerd op de Huizingalezing die Withuis in 2018 uitsprak.


Kijk of luister mee

Plein Publiek heeft ook plek voor haastige reizigers in de spits. Via Radio Plein Publiek kun je gemakkelijk vanuit de trein of de auto meeluisteren. Vind je jezelf onverwachts thuis voor de buis? Kijk dan live mee met De Balie TV.

Sprekers

Jolande WithuisSociologe, feminist en schrijfster

Ook in De Balie:

vr 19 mei / 20:30
Politiek & Democratie

Onbesproken: Zelfdoding in de queer gemeenschap

Bijna de helft van de Nederlandse mensen uit de LHBTIQ+ gemeenschap heeft ooit aan zelfmoord gedacht. Dat is ruim vijf keer zo vaak dan het nationaal gemiddelde.

Meer Info Tickets
ma 22 mei / 17:30
Politiek & Democratie

De Koplopers: 50 Top Things To Do In Amsterdam

50 oplossingen voor een duurzame relatie tussen stad en toerist. Welke 50 dingen zouden op de bucketlist van elke wethouder moeten staan?

Meer Info Tickets
di 23 mei / 20:00
Politiek & Democratie

Margo Jefferson: Race, Class and Feminism in America

Tonight, Margo Jefferson will talk about perspective and identity, about positioning your own story and enabling others to tell theirs. Joining the conversation is Stephan Sanders.

Meer Info Tickets
John Adams Institute De Balie