TV NL EN

PEN spreekt: Oeigoerse literatuur

Programmamaker
In samenwerking met
In samenwerking met
Met behulp van
De verdwenen Oeigoerse schrijver Perhat Tursun is vermoedelijk door de Chinese autoriteiten opgepakt en tot zestien jaar gevangenschap veroordeeld. De Oeigoerse dichter en activist Tahir Hamut Izgil leeft intussen in ballingschap, omdat zijn leven niet zeker is. Van beide schrijvers komt er voor het eerst een vertaling uit in het Nederlands. Reden voor PEN Nederland en De Balie om stil te staan bij de Oeigoerse literatuur.

Hoe ziet de Oeigoerse verteltraditie eruit en op wat voor manieren wordt die onderdrukt? Op wat voor manier komt de Chinese repressie terug in Oeigoers proza? Een avond vol poëzie en protest.

PEN is de internationale schrijversvereniging die zich inzet voor verdrukte schrijvers en journalisten en de vrijheid van expressie.

Sprekers

Ahmedjan Kasim Oeigoers Nederlandse activist
Alerk AblikimOeigoers Nederlandse activist

Binnenkort in De Balie

di 10 okt
Cinema

De Balie Kijkt: Alledaagse Waardigheid

Wat is de impact van alledaags racisme? Een film over de dringende noodzaak tot verandering.

Kijk mee Tickets
vr 20 okt / 17:00
Kunst en Literatuur

Plein Publiek: Marja Pruis

Deze editie wordt schrijver en essayist Marja Pruis geïnterviewd door programmamaker Ianthe Mosselman over haar nieuwe roman Huiswerk.

Meer Info Tickets
Plein Publiek De Balie
di 14 nov
Cinema

The President’s Daughter & the Richest Freeborn Lady

Filmmaakster Mildred Roethof volgt icoon Cynthia McLeod op een duizelingwekkende reis door ons koloniale verleden.

Kijk mee Tickets