

Wat is de toekomst van het atheïsme? Het militante atheïsme van weleer, aangevoerd door denkers als Richard Dawkins en Christopher Hitchens, lijkt uit het publieke debat verdwenen. Stine Jensen pleit daarom voor een nieuw atheïsme: strijdbaar, maar empathisch. Want de wereld heeft goddelozen nodig.
Bij te veel hete maatschappelijke hangijzers houdt het atheïsme zich tegenwoordig afzijdig, betoogt Stine Jensen in haar nieuwe boek Goddeloos. Of het nu gaat om boa’s en boerka’s, weigerambtenaren, seksuele voorlichting of onverdoofd slachten, het ongelovige geluid is te weinig hoorbaar in het debat.
Samen met Stine Jensen onderzoeken we daarom de contouren van een nieuw soort atheïsme. Waar staat de atheïst voor en waarom is dat belangrijk? Is het atheïsme slechts gestoeld op de ontkenning van andermans geloofsbeelden of is er ook een positief verhaal te vertellen? En hoe komen atheïsten – bij gebrek aan een kerk – samen om hun overtuigingen te belijden?
Sprekers





Een alleenstaande moeder verhuist naar de rand van de stad om rust te vinden, maar een doordringende geur van een nabijgelegen fabriek verstoort al snel haar frisse start. Hoewel de fabriek zich aan alle regels houdt, maken de moeder en haar buurtgenoten zich zorgen over hun gezondheid. Een betrokken ambtenaar wil ingrijpen, maar stuit op de