
Zes korte nieuwe films uit de serie Hollandse Meesters gaan in première. Een kijk achter de schermen bij zes uiteenlopende kunstenaars.
Al meer dan 100 Nederlandse kunstenaars zijn vastgelegd in de serie Hollandse Meesters. Portretten van belangrijke hedendaagse kunstenaars van Nederland, gefilmd door vooraanstaande regisseurs en documentairemakers. Deze avond gaan er zes korte nieuwe films in première. Een kijk achter de schermen bij 6 hele verschillende kunstenaars: Claudy Jongstra, Navid Nuur, Patricia Kaersenhout, Ansuya Blom, Giny Vos en Dick Verdult. Wat maakt hen ‘Hollandse Meesters’ en wat betekent die titel in de huidige Nederlandse kunstwereld?
Door de jaren heen hebben fotograaf Michiel van Nieuwkerk en producent Rene Mendel 117 kunstenaarsportretten tot stand gebracht. Zo groeide Hollandse Meesters uit tot een omvangrijke series van korte films van 15 minuten door de ogen van film- en documentairemakers waarbij de werkplek, en wat daar op dat moment gaande is, het startpunt vormt.
Sprekers
Tijdens de 30ste editie van de Den Uyl-lezing zullen drie vooraanstaande sprekers hun inzichten delen: econoom Sandra Phlippen, geograaf Josse de Voogd en politiek wetenschapper Sarah de Lange.

Wat doe je als je buurman een chemische fabriek is? Dit najaar onderzoekt de redactie van De Balie Live Journalism samen met AT5 de dilemma’s tussen de overlastgevende industrie en oprukkende woningbouw.

De documentaire Het eind dat niemand keren kan (1992) over Jacob Israël de Haan is lang kwijt geweest, maar recentelijk gevonden in de archieven van Beeld & Geluid.
