TV NL EN

Jeroen Dijsselbloem ontmoet MBO’ers – Arnhem

Voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid Jeroen Dijsselbloem gaat in gesprek met studenten van het Rijn IJssel

Gespreksleider
Yoeri Albrecht

Wat is vrijheid voor jou, wat betekent dit voor de vrijheid van anderen, en hoe draag jij bij aan vrijheid?

In 2020 vieren we 75 jaar vrijheid. In aanloop naar en tijdens het jubileumjaar brengen we ministers, staatssecretarissen, commissarissen van de Koning, burgemeesters, CEO’s en andere topbestuurders samen met studenten op 75 scholen door heel Nederland. Daar gaan ze met elkaar in gesprek: wat is vrijheid in Nederland? En wat wil je er persoonlijk aan bijdragen? Nationaal Gesprek over Vrijheid is een gesprek tussen twee generaties over wat vrijheid en grondrechten in de praktijk betekenen en wat je zelf aan de vrijheid kan bijdragen.

Jeroen Dijsselbloem, voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid en oud-voorzitter van de Eurogroep, gaat in gesprek met de studenten van ROC Rijn IJssel in Arnhem. Een gesprek over de waarde van vrijheid en democratie. Een gesprek om een brug te slaan tussen kopstukken uit bestuurlijk Nederland en MBO’ers, tussen jong en oud, tussen randstad en regio.

Nationaal Gesprek over Vrijheid

Nationaal Gesprek over Vrijheid is een initiatief van De Balie, vfonds, Nationaal Comité 4 en 5 mei en Stichting Coördinatie 75 Jaar Vrijheid, en wordt mede uitgevoerd door MBO Raad. In 2020 vieren we 75 jaar vrijheid. In aanloop naar en tijdens het jubileumjaar brengen we ministers, staatssecretarissen, commissarissen van de koning, burgemeesters, CEO’s en andere topbestuurders samen met studenten op 75 scholen door heel Nederland. Daar gaan ze met elkaar in gesprek: wat betekent vrijheid in Nederland? En wat wil je er persoonlijk aan bijdragen?

Sprekers

Jeroen DijsselbloemVoorzitter Onderzoeksraad voor Veiligheid
Yoeri AlbrechtDirecteur De Balie
MBO-studentenStudenten van het Rijn IJssel in Arnhem

Bekijk het gesprek hier

Video

Nationaal Gesprek over Vrijheid – Jeroen Dijsselbloem

Jeroen Dijsselbloem was te gast bij de studenten van Rijn IJssel in Arnhem om in gesprek te gaan over vrijheid.

Kijk terug

Je kunt nu een Kijk- & Luisterbijdrage doen