TV NL EN

Jongeren aan zet: red de leerplicht!

Programmamaker
Katarina Schul
In Samenwerking met
De Verrijking
Mede mogelijk gemaakt door
VSBfonds
Mede mogelijk gemaakt door
Fonds21

De overheid wil het aantal jongeren dat zonder diploma school verlaat komend jaar bijna halveren, van 30 duizend schoolverlaters naar 18 duizend. Werken de maatregelen die daarvoor genomen zijn? En sluiten deze aan bij de wensen van jongeren?

We gaan in gesprek met betrokkenen en vooral, jongeren en schoolverlaters zelf. Wat hadden zij nodig om op school te (kunnen) blijven? Hoe wordt de leerplicht hun redding, in plaats van een straf?

Over Jongeren aan zet
De jongeren van De Verrijking voelen zich te weinig gehoord in het publieke debat. Politici en beleidsmakers maken beslissingen voor hen, maar zij zien hun belangen (en die van leeftijdgenoten) amper vertegenwoordigd. In Jongeren aan zet werken de jongeren van De Verrijking samen met programmamakers van De Balie aan deze serie.

Deze serie is mede mogelijk gemaakt door VSBfonds en Fonds21.

Sprekers

SylvieStudent bij De Verrijking en ROC op Maat West
ElenaStudent bij De Verrijking en ROC op Maat West
Henrie MastwijkProjectleider bij Ingrado, vereniging voor leerplicht en Doorstroompunt
Natasja GroothuisminkWethouder jeugd, onderwijs en inkomen in Zaanstad
di 25 mrt / 20:00
Gendergelijkheid

Lekker thuis opladen? Waarom vrouwen opbranden

Het aantal burn-out klachten bij vrouwen neemt toe. Wat zegt dat over hoe we onze samenleving hebben ingericht? Samen met theatermaker Naomi Velissariou onderzoeken we de complexe positie van vrouwen in de moderne maatschappij.

Meer Info Tickets
do 27 mrt / 20:00
Kunst en Literatuur

In Our Time: Azu Nwagbogu x Bonaventure Soh Bejeng Ndikung

In Our Time, a series curated by Azu Nwagbogu and De Balie, brings together artists, thinkers, and cultural producers to explore how art can reaffirm its societal function beyond the confines of museums and collectors. With in this first episode: curator and author Bonaventure Soh Bejeng Ndikung.

Meer Info Tickets
ma 31 mrt / 20:00
Kunst en Literatuur

In Conversation with Paul Murray on The Bee Sting

Join us for an evening with Paul Murray, author of the internationally acclaimed novel The Bee Sting.

Meer Info Tickets