
De nieuwe musical Aletta, over de eerste aan de universiteit afgestudeerde vrouwelijke arts in Nederland, is een hit. Hoe schrijf je een humoristische voorstelling over vrouwenrechten, Thorbecke en pessarium als voorbehoedsmiddel?
Programmamaker Sylvia Vegter gaat in gesprek met scenarioschrijver Maud Wiemeijer, de vrouw achter zowel Aletta de musical als de hitserie Anne+. Van fanfiction tot bekroond scenariowerk: hoe combineer je luchtigheid met maatschappelijke thema’s? En waarom is het juist in deze tijd zo belangrijk om over vrouwenrechten te blijven vertellen?
Over Plein Publiek
Plein Publiek is een serie diepte-interviews met bekende makers, geïnterviewd door onze programmamakers. Wie er aan tafel zit en waarom bepalen onze programmamakers. Eén ding staat
Beeld: Tengbeh Kamara
Over schoonheidsidealen, macht en technologie met o.a. Tatjana Almuli en Liesbeth Woertman