

Wat vertelt Babygirl ons over hedendaags feminisme, seksualiteit, kink, taboes en familierelaties? Aaf Brandt Corstius gaat met Halina Reijn in gesprek over haar meest persoonlijke film tot nu toe.
Nu al behoort Babygirl tot een van de meest besproken films van het jaar. Krantenkolommen zijn volgeschreven over de vraag of deze film, waarin een vrouwelijke ceo (Nicole Kidman) een affaire begint met een jonge maar dominante stagiair (Harris Dickinson), nou feministisch is of juist helemaal niet. Aaf Brandt Corstius gaat met Halina Reijn in gesprek over haar regisseurschap, haar culturele inspiratiebronnen en drijfveren.
Halina Reijn (1975) is regisseur en actrice. Van 2003 t/m 2019 was Reijn verbonden aan Theatergroep Amsterdam (nu ITA). Hier speelde zij onder andere in La voix humaine, Hedda Gabler en Maria Stuart. In 2019 debuteerde ze als regisseur met de speelfilm Instinct. Haar Engelstalige debuut, de horrorkomedie Bodies Bodies Bodies, verscheen in 2022. In 2024 ging haar nieuwste film Babygirl in première op het filmfestival van Venetië.
Programmamaker Stefan Malešević gaat in gesprek met filmmaker Luuk Bouwman, onder andere over zijn nieuwste documentaire The Propagandist – over ‘de Nederlandse Leni Riefenstahl’ Jan Teunissen.

Het moederschap is een instituut gecontroleerd door mannen. Dat hoeft het niet te zijn. Die boodschap verkondigde de Amerikaanse dichteres, essayist en feministisch activiste Adrienne Rich in haar baanbrekende werk Uit vrouwen geboren. Wat is de nalatenschap van deze klassieker en haar poëzie?

O.a. met Sylvana Simons en Daan Heerma van Voss
‘Heks’, ‘hoer’, ‘zeikwijf.’ Terwijl vrouwen ondervertegenwoordigd zijn in de politiek, krijgen vrouwelijke politici bovengemiddeld veel te maken met bedreigingen en intimidatie. Waar komt die vrouwenhaat vandaan?
