TV NL EN

De kunst achter de game

Techdenkers

Programmamaker
Programmamaker
Mede mogelijk gemaakt door
Adyen
Adyen
Afgelopen jaar bedroeg de omzet van de game-industrie bijna 200 miljard dollar, in 2006 was dat nog een magere 8 miljard. Voor liefhebbers zijn games de ideale samensmelting van technologie, kunst en storytelling. Kaskrakers als ‘The Last of Us’ en ‘God of War’ schitteren niet enkel door hun indrukwekkende visuals en soundscapes, maar ook door de meeslepende verhalen en memorabele personages. Desondanks blijft de erkenning van games als echte kunst veelal uit. Hoe komt dat eigenlijk?

Tijdens deze Techdenkers gaan makers en experts uit de industrie het gesprek aan. Wat maakt een game écht goed? Welke creativiteit en vakmanschap is nodig om een virtuele wereld tot leven te brengen? En welke trends en ontwikkelingen staan op het punt de game-industrie te transformeren?

Meer informatie over Techdenkers en/of onze samenwerking met Adyen kan je hier vinden.

Sprekers

Len MaessenNRC-journalist
Rami IsmailNederlandse gamemaker
Ben SchoutenEmeritus Hoogleraar Playful interaction, TU Eindhoven | Foto: TU Eindhoven
Jan-Bart van BeekStudio Director Guerrilla Games

Binnenkort in De Balie

vr 8 dec / 20:00
Democratie en rechtsstaat

Boyan Slat: The challenges of chasing plastic around the globe

In cooperation with De Brauw Blackstone Westbroek

This evening we speak with Boyan Slat, founder of The Ocean Cleanup and lawfirm De Brauw about the legal challenges of their activities.

Meer Info Tickets
di 19 dec / 19:30
Democratie en rechtsstaat

Na de komma: 1 jaar na de excuses

I.s.m. Patricia D. Gomes

Precies één jaar na de officiële excuses voor het slavernijverleden nodigen we je uit om samen met ons terug te blikken op wat er na de excuses is gebeurd.

Meer Info Tickets
do 14 dec / 20:00
Democratie en rechtsstaat

De hackers die Nederland veranderden

Techdenkers met Maarten Reijnders

De Balie en Hack-Tic (later XS4ALL) startte in 1994 het initiatief de Digitale Stad. Voor het eerst was het internet in Amsterdam bereikbaar voor het grote publiek.

Meer Info Tickets